Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Kargo {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum | number:2) }} TL

Ürünler {{ (sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Toplam {{ (sepetAltBilgi | map:'fiyat' | sum)+(sepetUrunler | map:'adet*tutar' | sum) | number:2}} TL

Marka : BLEPHIX

MAKYAJ SONRASI GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI


Temizleyici, nemlendirici, göz altı kremi, kapatıcı, göz farı, rimel, eyeliner derken göz çevresine ve göz kapaklarına zararlı olabilecek pek çok şey uyguluyoruz. Bu ürünler mum (sentetik, parafin veya balmumu) ve ayrıca kanserojenler ve parabenler gibi potansiyel olarak toksik kimyasallar içerebilir.

Parabenler antibakteriyel olmasına rağmen, emilebilir ve kan dolaşımına iletilebilir. Parabenler ayrıca göz kapağı kenarını kaplayan ve sağlıklı bir gözyaşı filmi için gerekli olan önemli yağ bezlerinin salgılanmasını azaltabildikleri için kuru gözü daha da kötüleştirebilir. Ayrıca göz kapağı derisi vücudumuzdaki en ince deri olduğu için daha hassas ve reaksiyonlara açık olabilir

Makyajdaki kimyasallar toksik olabilir ve hatta gözleri kuruyan veya blefaritli (iltihaplı), gözleri hassas olan ve tedavi görebilecek kişiler için daha da zehirli olabilir. Blefarit, göz kapağı kenarının yanması, kabuklanması, şişmesi ve kaşınması ile kendini gösterebilen göz kapağı kenarının yaygın bir durumudur. Blefaritli hastalarda kuru göz de daha kötüdür. Göz kuruluğu, gözde batma, yanma, yabancı cisim hissi, bulanık/dengesiz görme ve kronik kızarıklık şeklinde kendini gösterebilir. Makyaj, blefariti kötüleştirebilir ve şiddetli alevlenmeleri olan veya devam eden kronik sorunları olan hastalar için makyaj “tatilini” gerekli kılar. Çoğu hasta, blefarit düzeldiğinde makyajına devam edebilir, ancak daha sentetik parabenler ve mumlar olmadan formüle edilmiş markaları seçmek en iyisidir.

Blephix® Lid Care, kirpiklerin, göz kapakları ve çevresinin günlük bakımı ve hijyeni için Türkiye’nin ilk ve tek Tea Tree Oil ve Taurin içeren lipozomal şampuan ve mendilleridir.

Blephix® Lid Care sadece Su, Tea Tree Oil, Taurin, D-Panthenol ve Aloe Vera içerir.

Blephix® Lid Care, parfüm, paraben ve tensid (sabun) içermez. Bu ve diğer tahriş edici maddelerin bulunmaması nedeniyle Blephix® şampuan ve swap mendil hassas ciltler için uygundur.

Blephix® Lid Care göz makyajını etkili bir şekilde temizler. 

Blephix® Lİd Care Nasıl Çalışır ?

Tensidler (Sabun), meibomian bezleri ( üst ve alt göz kapaklarındaki yağ bezleri) tarafından üretilen fizyolojik lipitleri parçalayarak yok eder ve göz yaşı yapısını bozar.

Blephix® Lİd Care sabunların tersine, göz kapağı kenarlarını temizleyen ve gözyaşı filminin lipit tabakasını stabilize eden etkiye sahiptir.

Blephix® kullanım talimatları doğru şekilde uygulanırsa oküler tolere edilebilirliği yüksektir.


Uygulama Alanları ;

 • Göz kapaklarının iltihabı,
 • Kuru ve tahriş olmuş gözler,
 • Göz çevresi makyaj temizliği.


Blephix® İçerisindeki Bileşenlerin Faydaları Nelerdir?


Tea Tree Oil

Çay ağacı yağı, kirpik diplerinin florasının bozulmasında kullanılabilecek çok yararlı bir uçucu yağdır. Çay ağacı yağı, anti-inflamatuar ve antibakteriyel özellikleri sayesinde öznel oküler semptomları azaltmakta ve kirkip diplerinin hasar sebebi demodex parazitlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.


D-panthenol

Pantenol, B5 vitamini (pantotenik asit) ile yakından ilişkili doğal bir kimyasal bileşiktir. Pantenol cilt üzerinde iyi kanıtlanmış bir nemlendirici etkiye sahiptir. Kuru cildi nemlendirir ve normal cildi sert sabunların kurutma etkilerinden korur. Kimyasal olarak su tutucu etkisiyle uzun süreli nemlendirici ve koruyucu özelliklere sahiptir. Tam etki yaklaşık 2-4 hafta kullanım sonrasında gözlemlenir. Cildin koruyucu dış katmanlarını güçlendirir ve canlandırır.


Chamomilla Recutita Flower ( Papatya yağı )

Esas olarak anti-inflamatuar özellikleri için kullanılır. Bu etkinliği sağlayan terpenoidler chamazulen ve bisabolol içerir. Bunun yanı sıra papatya bazı antioksidan aktiviteyede sahiptir. ( matrisin, apigenin ve luteolin adı verilen bazı aktif maddeleri sayesinde)


Taurine

Taurin, insanlarda da bulunan serbest amino asittir, kalsiyum homeostazının korunması ve membran stabilizasyonu gibi bazı biyolojik süreçlerde önemli rol oynar. Hasarlı doku hücrelerini onararak (göz kapakları ve çevresinin ) hücre ölümünün önlenmesini sağlar.


Aloe Vera

Özellikle kirpik dipleri ve göz kapaklarının tahrişi sonrası oluşan yanma hissini azaltan ve nemlendirici özelliğe sahiptir. Göz kapağında kabuk ve pulların toplanmasını önler.


Allantoin

Karakafes bitkisinin (Symphytum Officinale) köklerinde, Lotus ve Yam bitkilerinde  bulunur. Keratolitik özellikleri sayesinde; siğil, akne, kepek ve sedef hastalığı gibi cilt, saç ve deri bozukluklarını tedavi etmede de kullanılır. Hücrelerin yenilenmesini teşvik eder, nekrotik yara dokusunu temizler ve sağlıklı bir doku oluşumu sağlar.

www.kozadanal.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

Novascıence Medikal Kozmetik Ve Kişisel Bakım Ürünleri

Mağaza yorumu yok
Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor